Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 70% 2015 .
600, , :

  • 250 , ;
  • 150 , ;
  • 150 , ;
  • - 50 , .

, :

  • 70% , 70% .

( ).
100 , 70% , 70% , ( ) 2014 , 105.600, .

:

  • ;
  • ;
  • : ̣ ;
  • .

, : , . .57 , ( “ ” ).
www.ohrid.gov.mk 15.07.2015 , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1333  
: 29.06.15

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©