Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2016
Untitled Document

, 8 , „ “ , - „ “ . , , , , „ “, .

„ “ , , , .

- , , . , .
- , , . „ “ .
„ “ , , . , „ “ . .
, , , -
.

, -. , , .

, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1418  
: 03.09.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©