Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , . , .

- , 弝 . , . , , , , . , , , . , , , , . . , .

, , .

- 230 43 . , , , , , . , 弝 40 , , , , , , , .

, , , , .

- , , , . , , , , , .

, .

: www.ohrid.gov.mkp>

:  1395  
: 15.09.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©