Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2016/2017
Untitled Document

30 () II,III,IV,VVI , , , 2016/2017

I.

, :

1.
2. ,
3. 7,5
4. .

II.

, www.ohrid.gov.mk.
:
a
2. 2016-2017;
3. ;
, ӣ,
5. ,( www.ohrid.gov.mk),


III.

2 000,00 2016/2017 .
20.10.2016 () : .,, ⓠ . 57 ,


.

: www.ohrid.gov.mkp>

:  1415  
: 19.09.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©