Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

,   - UNDP.  , e .

5 . :
 
*1 ,  
*1- ,    
*1- , 
*2-
 
 
, .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1366  
: 23.09.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©