Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , 29. - . . , 弝 .

  - . , , . - . 17 .

  2000- ( World Heart Federation).   .

: www.ohrid.gov.mk

:  1343  
: 02.10.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©