Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł ȣ
Untitled Document

, (), „ “.

„ “, „ “ - , „ “, „ “, „ “ „ “ .. „ “ ࠠ , , .

, , . „ , „ - .

, , „ “ . „ “ , 7 2016 11 , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1353  
: 04.10.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©