Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
11 -
Untitled Document

, 11 - . , 75- , .

- , , 11 - , . , 75 1941 , .
, , , . , - , .
11 , , , . , .

. 2 1943 , , 40- , - : „, , , , ..."
, 75 , . , , , .
, 75 , 11 . , , , , - .

, , „ . “ , , , .
11 - 20 „ “ „ - “ , 11 , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1360  
: 10.10.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©