Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
11 -
Untitled Document

75- 11 - , , , .

- 11 , , . , , - , . , , .

. 11 1941 ,
, . , .

75- 11 - . . , , , -
.

: www.ohrid.gov.mk

:  1358  
: 11.10.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©