Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō Σ Ł ȓ
Untitled Document

, , , , CRESSIDA .
, .

, . , . , , , , ༝ . , , , 1995 , 1996 , .

CRESSIDA , .

CRESSIDA, , . , ༝ .

, . .

: www.ohrid.gov.mk

:  1354  
: 12.10.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©