Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō
Untitled Document

, , . , ༝ , , . , , .

- , 2002 , , , . , , . , , , . , , , . , .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1383  
: 19.10.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©