Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
23
Untitled Document

23 , .

- 弝 ༝ 23 , 123 , : , , , , , . , , , 1903, 11 1941, 1944 8 1991 , . , , . , . , !
23 ! .

: www.ohrid.gov.mk

:  1352  
: 22.10.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©