Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Ӎ
Untitled Document

, , , , , . , . , ༝ , .

- , , , . , . , - .

2013 31.12 2016 27 4.300.000,00 , 525.000,00 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1327  
: 10.01.17

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©