Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ-
Untitled Document

- 19 20 . , , , , , , , „“, .

- , - , . , , . 17. , „“, 19. , , 10 20. 12 , , , „ “- .

- - , - - , , .
- - , - , , , . - “ . , , 10 . - , - .

, 15 50 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1336  
: 11.01.17

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©