Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , . .

, ,  .  , 2016 , , . 2016 , , , . , . , , , - . , . , 弝 . 16. 619. 540, . , , - .

, 2016 , . .

2016 , - , - , - , - , -, - , - -. , OhridNews.com, . , 2013, , “ , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1389  
: 08.02.17

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©