Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
O
Untitled Document

“ ”, , .

, , , , , , .

.

- , , . , , , ,   - ,   , .

. , , .

. ,   .

, , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1442  
: 29.03.17

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©