Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::
Untitled Document

“ “, 9 . , . .

- , , , . . , . , . , 弝 . , .

, , ,:

- 9 1950 . 9 . , . , . , . 1957 , 60 , (), " ", . . 60 . . 60- . , . , , . , .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  183  
: 09.05.17

Настани

Јул 29 Интернационална Охридска Регата 29/30 јули 2017

Авг 2 Илинден - Ден на Републиката

Авг 7 Недела на Свети Климент Охридски-летен

Календар на настани

Актуелни информации

OHRID INTERNATIONAL SAILING REGATTA 2017 PROGRAMA

Highslide JS
2017

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©