Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::
ȣ : O , , Ō Ō,
Untitled Document

50 1 16 („. ..“ . 5/02) 34 (. . 8/07 1/08),


:
o , , ,

, 2017 , : “ ”, : o , , , .

I.
, .

II.
, www.ohrid.gov.mk

:

1. ;
2. ;
3. .

III.
15 : , . ,, “ . 57 , „ ” “
.

: www.ohrid.gov.mk

:  753  
: 10.05.17

Настани

Ное 29 Меѓународен ден на децата

Дек 3 Светски ден на лицата со хендикеп

Дек 8 Св. Климент Охридски - Патрон на градот

Календар на настани

Актуелни информации

A - . ȓ

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©