Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

23- , , „“ , .

- , , , . , , .

, , - . , - .

, , 11 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1240  
: 09.06.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©