Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
.. ֓
Untitled Document

.. " ", , . , , .. , .
 
, ". " . "", , .
 
.
 
, , , ̣ "" .. "", , .
 
"", "", . .

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1350  
: 27.07.17

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©