Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::
Untitled Document

4816 2052 , 2017-2018 . . , , , , .

- . ; , , ; , , , . :
- , , , ; , , , ; , , , .

, - - . , , . , .

, , ༝ .

- , , . , .

, . , , .

495 , 102 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1063  
: 04.09.17

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©