Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł
Untitled Document

, 21. „ - , “ . , 1941-1945 , , , 弝 , , . „ “ , .

- , , , . , . , . , .. . , , - .

- , „ “ , „- “ , „ “ „ “ .

: www.ohrid.gov.mk

:  1401  
: 21.09.17

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©