Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации


360

::
Untitled Document

, 30 , - . , Σ „ “ .

- . 30 , 13 , 10 7 , . .

, , - „ “. , , , .

. - .

, , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  277  
: 27.09.17

Настани

Јан 21 Годишнина од смртта на Коста Абраш

Јан 27 Свети Сава-празник на српската заедница

Фев 6 Патронен празник на ОУ „Григор Прличев“

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©