Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::
11.-
Untitled Document

1941-1945 , 11.- . , .

- - , , , . , , . , . ༝ 1893 , , . - 1903, 11 1941 , 1944 8 1991- . , 11 , , . , 11 1941., - .

1941-1945 , 11. 1941 .

- , - , . ༝ ༝ , . , - .

- . .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  191  
: 10.10.17

Настани

Ное 29 Меѓународен ден на децата

Дек 3 Светски ден на лицата со хендикеп

Дек 8 Св. Климент Охридски - Патрон на градот

Календар на настани

Актуелни информации

A - . ȓ

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©