Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации


360

::

39 („. “ .5/02) 26 („. “ .8/07), :13.11.2017 () 11,00 .
.
:

͠

 1. .
 2. - .
 3. .
 4. .
 5. .
 6. .
 7. .
 8. .
 9. .
 10. .
 11. .
 12. .
 13. 2017 .:  407  
: 10.11.17

Настани

Јан 21 Годишнина од смртта на Коста Абраш

Јан 27 Свети Сава-празник на српската заедница

Фев 6 Патронен празник на ОУ „Григор Прличев“

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©