Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ȣȣ
Untitled Document

  ,  ,     ,       .

, a     ,    , -  .

. ,   -   ӄ .

    .

      ̣   -  .

:  1228  
: 10.11.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©