Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, . , , 1979 , „ “ „. “ , . „ “, „ “ , „“.

- , , , , , , , , , , 2017 2018 .

:  1241  
: 13.11.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©