Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
-
Untitled Document

, , .- , “ “. .

- , . . . -- .

. . 27 1929 , - , , , , , , , ༝ ༝ . , , ༝ .

:  1294  
: 06.12.17

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©