Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȓ
Untitled Document

, “ “, . - .


. - - 1971 . . . - . 2002 , 2007 . 2001 .


, . .


- 25 . , , , . .


, 8 ..

:  312  
: 06.12.17

Настани

Апр 24 Јубилеј: 140 години од рагањето на Христо Узунов и Патронен празник на ОУ "Христо Узунов"

Мај 1 Меѓународен ден на трудот

Мај 7 Ден на Службата за безбедност

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©