Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȓ . -
Untitled Document

, . -. „ “ . , - , , .

- . , , , . . , - . , , . 弝 , - . . - - .

„ “ . - , , , .

:  1316  
: 07.12.17

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©