Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации


360

::
Untitled Document

„ 20- 20- “, , „“, „ “ „“ . .

, . .

, , 20:00 , .

„ 20- 20- “. , 7- , , 13-, 19- , .

:  158  
: 05.01.18

Настани

Јан 21 Годишнина од смртта на Коста Абраш

Јан 27 Свети Сава-празник на српската заедница

Фев 6 Патронен празник на ОУ „Григор Прличев“

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©