Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȍ Σ
Untitled Document

, , , , .

- . , ༝ , , .
. , .
, , , , , . . , , . .

:  1300  
: 06.01.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©