Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
"" : ,
Untitled Document

(pdf)

, 23 24 2017 , , - .

.

- , 22 . - . .

(IME) (SDC), Swisscontact 2015 . : , . .

90% , 1,000 . , , -mail esaoh@t.mk 18.01.2017, .

:  1414  
: 16.01.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©