Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

- , , 27- .

- , . , . 14 , . , - , .

, - , , , , ,,, .

- - , - . , 弝 . , ,, 20- 20- - , - , ༝ , .

, , .

:  1423  
: 19.01.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©