Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ 20- 20- - “ , , . , , .

, . , . . 19.01.2018 . () 19:30 .

.

, , , .

༝ . . .

00389 46 230 175 389 70 98 98 06.

:  1382  
: 19.01.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©