Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , - ,    ,      . , ., , ., ,  , - , o , . . , . , . , ӄ 輓 .

,     , ,  - 2018 .   - .

2018 ,     2018 . -   .16, 16.1 - 2, , 20132018,   -   . 2,  . 2.3 - 5, , 20132018.   - ..3374 4.

 

:  1518  
: 29.01.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©