Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȓ ,
Untitled Document

ӄ , , .

  , , Campanile. - . , , . , , , , , , , . , , , , , . , , .

  , , . .

  , , .

  , , . , . 

:  1598  
: 05.02.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©