Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ 04.02.2018
Untitled Document

      04.02.2018 , ( , , ) , .

08:00 16:00   06.02.2018 (), , , 046/262-492. 

 . , .

, , ( ), .

 

:  1362  
: 06.02.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©