Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ӎ
Untitled Document

, . - -. , , , ༝ .

- , , , . . , , , . , , .

. , . 125 ,   .

, , . .

 

:  1481  
: 06.02.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©