Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ,
Untitled Document

50 1 16 (. .. . 5/02) 34 (. . 8/07 1/08),


,

, 2018 , : , : , .

, a, a .

, www.ohrid.gov.mk.

:

  1. ;
  2. ( word doc.)
  3. ; ( word doc.)
  4. . ( word doc.)

15 : , . ,, . 57 , .

.

:  1453  
: 15.02.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©