Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- “, „,, “, . „ - “ , . - .

- , , , ., , , .

, , , . , ., , - .

(SDC), 蠠 , , .

:  1392  
: 20.02.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©