Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
A ȣ 4- 3134, 3135 3136, ,
Untitled Document

4- 3134, 3135 3136, , , ..11-11/24.02.2017 2018 . "" .

:

- . 3630 ,

- .3138, . 3132 . 3131,

- .3133/1.

1745,77 2, 0,17 .
26.02.2018 - 02.03.2018 .
28.02.2018 . () 12.00 .

    . 14.00 16.00 .

, 32 1 .

, .

:  1422  
: 23.02.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©