Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł
Untitled Document

-- . , , , , , () . .

5- 23,02,2018 . 2017 2018 , . , . , .

2018-2030 , , .

:  1429  
: 27.02.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©