Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ
Untitled Document

, 06.03. 2018 (), , 11 , , , . , , .

- , 06.03.2018 (), , 12 30 .

.

:  1353  
: 02.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©