Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ IRC- HERMES
Untitled Document

Interregional Cultural Heritage Management e- System (IRC HERMeS) , .

( ). , .

IRC- HERMES Interreg Balkan- Mediterranean , : , . . : , , , , .

: , ,

:  1314  
: 12.03.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©