Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ Σ
Untitled Document

, 90 , . , , .

693,78 3 693,75 . 90 , 120 . , 20 .

, . .

- . , 05:00 . , , .

() 07:00 . . . .

.


:  1412  
: 17.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©