Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
17.03.2018
Untitled Document

 ( )       17.03.2018 , ( , , , .) , .

  08:00 16:00   19.03.2018 (), , , 046/262-492.

 . , .

  , , ( ), .

:  1569  
: 19.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©