Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
8 ˣ ȓ
Untitled Document

82 , 106
, , .


.

- 26.03.2018 19,00 . -8 , 1.

-8 : . , . , 1 (. ) .

: . ( ) . , . ,.̓ , , . 8 . , . . , . , . , . , . .
: .

  • ,

105
3 () 7 () .

4 () .
107
, 3% , , .
, .
109
.

  • :

17
( : ) .
, , .

29
.

.
.

30
, .

31
, .

 

...

:  1402  
: 21.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©