Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, -2018 24  , . , .

.

, .

- , 10- , . , , , , . ༝ , , . , , . , .

, - 2018 9 . 14,00 .
, . , , , , , .

, , .

- .

- 2018, , , - .

:  1428  
: 22.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©