Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ˣ ȓ
Untitled Document

, (26.03.2018) 19,00 -8 . , 1.

-8 : . , . , 1 (. ) .
: . . 36 ( ) . 96 . , . .2 , , . 8 , . , . , . , . , . , . ̔ .

:  1343  
: 26.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©